Home Reference

REFERENCE

logo TCPA 61 x 250Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) je joint-venture firem Toyota Motor Corporation a PSA Peugeot Citroën postavený v roce 2002 v průmyslové zóně Kolín – Ovčáry. Výroba byla zahájena v únoru 2005 a již v následujícím roce dosáhla plánované roční kapacity 300 000 vozů. V TPCA v současné době pracuje 3 500 zaměstnanců.
Tržby kolem 50 miliard korun vynesly TPCA na pozici jednoho z největších exportérů v ČR. Kolínská automobilka vyrábí modely Toyota Aygo, Peugeot 107 a Citroën C1, městské vozy vyznačující se spolehlivostí a nízkou spotřebou.
TPCA používá nejekologičtější dostupné technologie, což potvrdila i certifikace BAT (Best Available Techniques), kterou automobilka obdržela společně s mezinárodním certifikátem řízení ochrany životního prostředí EN ISO 14001:2004. Na podporu Kolínska věnovala TPCA již více než 80 milionů korun.

t logo mariusMarius Pedersen A/S je přední dánskou společností, která se zabývá především moderními metodami nakládání se všemi druhy odpadů, výstavbou silnic a výstavbou sportovních zařízení, výstavbou a renovací speciálních povrchů na těchto objektech, a to nejen v Dánsku, ale i v dalších zemích Evropy.

Firma Marius Pedersen A/S byla založena v roce 1925 jako společnost pro výstavbu silnic panem Marius Pedersenem, který byl v té době jediným vlastníkem firmy a ta se do konce šedesátých let zabývala převážně touto činností. Zajímavostí také je, že společnost vlastní několik patentů na technologie používané při realizaci silnic. Jedno z prvních osvědčení je i patent z roku 1935. V místním muzeu je umístěn jeden z prvních strojů na hutnění cest z roku 1935, který se dodnes dochoval. Dnes jsou samozřejmě společností patentovány podstatně modernější technologie, které se používají v celém světě.
SitaJednou z předních společností působících v oblasti odpadového hospodářství na českém trhu je SITA CZ. Společnost provozuje moderní technologie na zpracování odpadů a poskytuje komplexní služby v odpadovém hospodářství spolu se sociálními a ekologickými závazky udržitelného rozvoje.

 

CementAkciová společnost Cement Hranice patří od roku 2004 do italského koncernu Buzzi Unicem a jejim hlavním výrobním programem je výroba cementů a maltovinových pojiv. Dlouholetá tradice, vysoká kvalita, servis a individuální přístup k zákazníkům řadí Cement Hranice, akciová společnost, k nejmodernějším producentům kvalitních stavebních materiálů ve svém regionu. Dokladem jsou důležité stavby v tuzemsku, ale i v zahraničí, které byly a jsou stavěny z hranického cementu již více jak 50 let.
Ecorececorec je mezinárodní skupina společností poskytující inovativní řešení v oblasti odpadového hospodářství.
Zaměřuje se hlavně na energetické zhodnocování odpadů, přičemž hlavním způsobem zpracování odpadů je jejich využití v jiných odvětvích průmyslu. Regionální rozsah a mezinárodní know-how nám umožňují působit lokálně a současně využívat mezinárodní výrobně-obchodní síť a zkušenosti z různých regionů Evropy.

ZSDŽSD a. s. je středně velkou stavební společností, působící od roku 1996 na celém území ČR, a postupně také v zahraničí. Celostátně drží přední pozici v řešení zakázek odpadového hospodářství ve stavebnictví. Dále se věnuje demolicím, recyklaci stavebního materiálu a rekultivacím skládek.

 

logo web chladekSpolečnost Chládek & Tintěra, a.s., si od svého založení v roce 1990 rychle získala pověst dynamické, ekonomicky stabilní stavební firmy, která svou perspektivu vidí v respektu a vstřícnosti k zákazníkům, kvalitě práce založené na sounáležitosti pracovníků s firmou a jejich odborné kvalifikaci, jež umožňuje zvládnutí nejnovějších technologií a moderních technických postupů. To jí umožňuje realizovat stavební akce způsobem, jenž je ohleduplný k životnímu prostředí, stavby nejen vysoké technické a užitné hodnoty, ale i lahodící oku člověka.